Καταθέσεις στεφάνων από μαθητές σχολείων για την Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκαν στο Άργος την Παρασκευή 27 Οκτωβρίου 2023.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhm3dVxgjvLHuisSIZP0DBxeeY1fhH3Qm1C6LirWpmVi6Fsntlc_oi2fUjusfxUvp1N1tfH4KGFQxYaFn2BaJVyCJt1t522iR7-IG9x9T7KdhQ1_kxMeK6b0Dmc7vSp1IT9ybVq3b05jTmYH6fyqivlAXKO70KWBScM_BsKcSzwsroy6EVaH-m2fzifEbw/w640-h360-rw/370115164_1358788728063456_4815532640497609616_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgyUsBYcgxLJzFem0hLWlaowtYB1Cn2LvXxF2lJQ9dSiJWLMphrsS-GKOHvHVOmD9EbQpKVHki2SsrORz4CWDsHVUj_PR10XLrZINzXrUFFmk2siP4G10De7zsNSq9-8kJ4adxchRwM2ROmZY6eeDESzZ1o7rIjqlONhz0xfMvll9R_UATtJY5jv97BjOA/w640-h538-rw/370199600_358106086655573_7038689804989081862_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhyBXgf9Pvgf7XlqfsEmHzsox0VMnYDZMc72LjIrRXVi-6qxbxm4p2zjfTDjH8ppfny-5BgULrzUwpVQXlnYV2fUPBgOxLyizfRHP0LmbMeq8N72hqpct-_b3kDEotESxTAEYdN0TuQi305yHzIsaa13hlggzezv17Dn6Hn43oDqpJ2jbgwwPdjzGdr76g/w360-h640-rw/370254633_875051813770165_7197457354312733899_n.jpg)
Η Επέτειος της Εθνικής Εορτής της 28ης Οκτωβρίου , τιμήθηκε με την επιβαλλόμενη επισημότητα και λαμπρότητα από τα σχολεία και τους μαθητές στην πόλη του Άργους.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj4iJyAs9Yc24YIQ7LjIWqkSWM9Zq180E21xPQ4EVehLZ6plygJ4hV7EIN0lH3njjgsa5IDT-NyAJxQaCL6j8m1uDCh9K0FL7PjCJBzuzVRyXkPtSiSSgk1aJA1WgoX460OfrFZKchEy_QnqQ0r7ckzadEMwwIl07eM-JRKrmW6wRbiTwp5pnVXPlvKpYQ/w640-h360-rw/395291376_1358780905065808_3564969824744211329_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh3vGkhAlZkExAYhuG9DgHFjCWgGm2EfayG6PFnJ9u6a9D-QakxP_b1lOSZmiIUj5SlVezUF2v4g3646v2-SIw0aHrQ_ZPhwyZw4it6L_urbs3MkcKZykRlqc4GNLD230C2YLv_Q1KyU3HhmB-QjxtXQTDx66IBPrK93NGbo0W6DazRUcZ0IXTMxvIGF1Q/w640-h360-rw/393857316_3640974916225637_1975366634937244139_n.jpg)
Το πρωί έγινε έπαρση σημαίας στο Ηρώο Πεσόντων, παρουσία των Αρχών. Στην συνέχεια έγινε τελετή στέψης της Αναθηματικής Στήλης από μαθητές Δημόσιων & Ιδιωτικών Δημοτικών Σχολείων, Γυμνασίων, Λυκείων, από Συλλόγους και φορείς του Δήμου Άργους Μυκηνών.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhoZfwGwOQtkEygK3GZYgZp58BO5f6vEhTl8GEwcTKA9paQ8NXwepzTgyq5HogEdRqx3edLV11UiuKqioxY5CfQhR25NfomQATGPPrykCDM81pMol3xjxc6jiHegoASmuqK1pjemuh8Q0GGH4IhKkN1F1XqPCPrf3i_5mjG5ZOdeFRTT4fsAlDkUyW9rYc/w360-h640-rw/396349350_1412657072798312_666642048601916535_n.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgjOHx8FARLFFkOUicHR7PiZDuBKQWfASzNan0moIRVT3t9rqLEaW33YHWHWk_fmigvWoz_iAP3smijCecL1hIKjaDx6WtQFJQLkgnqrNKnV0DrrtxmzMGQ05XF9oGxjH8ZO11wv-dtqB79QVeWhXyba15verGxM5HR-ekFmPeT3Sq44kUPniZSTJtP4yQ/w640-h520-rw/396335378_3260265727606490_6550319070346617017_n.jpg)
Την εκδήλωση παρακολούθησαν, ο Δήμαρχος Άργους Μυκηνών Δημήτρης Καμπόσος, Αντιδήμαρχοι και Δημοτικοί Σύμβουλοι, δάσκαλοι, εκπαιδευτικοί και γονείς των μαθητών.