Δράσεις για την Παγκόσμια Ημέρα Σακχαρώδη Διαβήτη 2023, με κεντρικό μήνυμα: “Ενημερώσου για τους κινδύνους του Σακχαρώδους Διαβήτη, δράσε έγκαιρα”.
Η 1η ΤΟΜΥ Ναυπλίου σε συνεργασία με το Κ.Υ Ναυπλίου πραγματοποίησε δράσεις ενημέρωσης που εστιάζουν στη σημαντικότητα της αναγνώρισης του κινδύνου για Σακχαρώδη Διαβήτη με σκοπό την καθυστέρηση ή την πρόληψη της εμφάνισης των διαβητικών επιπλοκών.
![](https://aftodioikisi.tv/wp-content/uploads/2023/11/401436441_832444722002884_3953862752758688676_n-768x1024.jpg)
Πιο συγκεκριμένα :
• 10/11/23 : Στη Πλατεία Τριών Ναυάρχων διανεμήθηκε ενημερωτικό υλικό και πραγματοποιήθηκε μέτρηση σακχάρου αίματος.
• 14/11/23 : Στη 1η ΤΟΜΥ Ναυπλίου διανεμήθηκε ενημερωτικό υλικό και πραγματοποιήθηκε μέτρηση σακχάρου αίματος εντός της δομής.
![](https://aftodioikisi.tv/wp-content/uploads/2023/11/401395189_832444798669543_6698340510148916497_n-768x1024.jpg)
• 15/11/23 : Στο ΚΑΠΗ και ΚΗΦΗ Δήμου Ναυπλιέων δόθηκε ομιλία με θέμα «Σακχαρώδης Διαβήτης – Μεσογειακή Διατροφή , Άσκηση , Φροντίδα Διαβητικού Ποδιού» από το προσωπικό του Κ.Υ Ναυπλίου, της 1ης ΤΟΜΥ Ναυπλίου και του Κέντρου Νεότητας Δήμου Ναυπλιέων .