Ο Αντιπεριφερειάρχης Διοίκησης, Οικονομίας, Παιδείας, Δίκαιης Μετάβασης (Μεγαλόπολη) και ΣΔΙΤ Απορριμμάτων και Πρόεδρος της Οικονομικής Επιτροπής κ. Χρήστος Λαμπρόπουλος υποδέχθηκε την Τρίτη 24-10-2023 στην έδρα της Περιφέρειας Πελοποννήσου εξαμελή αντιπροσωπεία της Περιφέρειας Τσονγκίνγκ της Κίνας με επικεφαλής τον κ. Mo Gongming, Αντιπρόεδρο της Μόνιμης Επιτροπής του Δημοτικού Λαϊκού Κογκρέσου του Τσονγκίνγκ.
![](https://www.otavoice.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMG_1928-scaled.jpg)
Στη συνάντηση εργασίας που ακολούθησε έγινε συζήτηση για τα εξαγώγιμα προϊόντα της Περιφέρειας Πελοποννήσου , τις δυνατότητες συνεργασίας και ανταλλαγής χρήσιμων πρακτικών και την προβολή της Περιφέρειας Πελοποννήσου στον τουριστικό, πολιτιστικό και αρχαιολογικό τομέα.
![](https://www.otavoice.gr/wp-content/uploads/2023/10/IMG_1992-scaled.jpg)