Λίγο πριν το Πάσχα ξεκίνησε το πλύσιμο των κάδων απορριμμάτων στον Δήμο Βόρειας Κυνουρίας και θα συνεχιστεί κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού.
![](https://aftodioikisi.tv/wp-content/uploads/2024/05/445827457_915176877288958_5364714865111268424_n-970x1024.jpg)
![](https://aftodioikisi.tv/wp-content/uploads/2024/05/445725323_915176900622289_3734647825959668662_n-1024x843.jpg)
Το ειδικό όχημα – πλυντήριο κάδων ακολουθούσε το δρομολόγιο του απορριμματοφόρου και αμέσως μετά το άδειασμα αναλάμβανε το πλύσιμο των κάδων με στόχο τον καθαρισμό και την απολύμανση για την προφύλαξη της δημόσιας υγείας.
![](https://aftodioikisi.tv/wp-content/uploads/2024/05/441923721_915176807288965_2037217695221570216_n-1024x597.jpg)
![](https://aftodioikisi.tv/wp-content/uploads/2024/05/445822986_915176797288966_5575908324541303565_n-1024x691.jpg)
Ευχαριστούμε θερμά το προσωπικό καθαριότητας του Δήμου για τη σημαντική προσπάθεια που καταβάλει για να διατηρείται ο Δήμος καθαρός.
![](https://aftodioikisi.tv/wp-content/uploads/2024/05/445740015_915176810622298_4755507540163960549_n-1024x768.jpg)
![](https://aftodioikisi.tv/wp-content/uploads/2024/05/445757266_915176973955615_822175489353649273_n-1024x702.jpg)
Γραμμή εξυπηρέτησης πολιτών για θέματα καθαριότητας: 2755023377
Όλοι μαζί με απλές καθημερινές πράξεις μπορούμε να διατηρήσουμε τον Δήμο μας καθαρό, προστατεύοντας το περιβάλλον και σεβόμενοι το έργο των ανθρώπων της καθαριότητας.